.

Ana Sayfa / Satın Al (yakında) / Dekoratif Taşlar / Nedir ? / Forum / +Taş Ekle / +Makale Ekle / +Firma Ekle / Firmalar / Reklam

Burcunuza uygun
Taşları mı aradınız ?

Aradığınız Taşı Bulun

Bizi Facebook'tan Takip Edebilirsiniz

Jasper Taşı Faydaları ve Özellikleri


Diğer İsimleri : Jasper Taşı Jaspis
Sertliği : 6,5 - 7,0
Özgül Ağırlığı : 2,58 - 2,91
Kimyasal Grubu : Silikat
Yapısal Görünümü : Yarısaydam ve ya Opak
Parlaklığı : Donuk camsı, yağımsı
Kimyasal Formülü : SiO + Al, Ca, Fe, K, Mg, Mn, Na, O, OH, Si
Uyumlu Olduğu Unsur : Toprak
Uyumlu Olduğu Şakra : Güneş, Kalp
Uyumlu Olduğu Burç : Koç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep ve Oğlak
Rengi : Kırmızı, Kahverengi, Sarı
Sembolü Olduğu Hususlar : Sevgi İnanç
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Almanya, Hindistan, Fransa, Rusya ve Venezüella
Jasper Taşı Resimleri:
Jasper Taşı 9 10 170

Jasper Taşı Jaspis
Yapısal Özellikleri Jasper, jaspis kalsedon taşının genel olarak opak olan bir türüdür. Kendi içerisinde, yine jasper adıyla bilinen bir çok alt türü vardır. Çoğunlukla büyük kütleler halinde çıktığından dolayı çok özel doku ve desenlere sahip olmayanları daha uygun fiyatlara satılmaktadır.

Halk arasında çakmak taşı olarak da adlandırılır. Kuvars, kalsedon ve agatın alt türlerindendir. Tamamı değişik renklerin helezon yaptığı görünümündedir. Temel renk üzerinde sarı, kırmızı, yeşil, mavi, turuncu, kahverengi lekeler bulunabilir. Dekoratif bir taştır. Antik dünyada değerli taşların en favori olanlarındandır.

Eski çağlarda yağmur getiren taş olduğuna inanılmıştır. Erdemlilik sembolüdür. Jasper Taşı Faydaları Jasper Taşı güçlü ve tedavi edici özelliklere sahiptir. Kişinin kendini güçlü ve sağlıklı hissetmesini sağlar, fiziksel direnci arttırır. jasper taşının bilinen diğer faydaları;
Önemli Not Çoğunlukla kırmızımsı (kahverengiyle soluk sarı arası), kahverengi, renklerde bulunur. Kırmızı jasper tam olarak kırmızı değil, kırmızımsı kahverengi bir renktedir. Ancak tüm dünyada red jasper, yani kırmızı jasper olarak bilinir.

Yorumlar


Diğer Doğal Taşlar


Google Chrome