Üye Girişi Yap
E-posta Şifre


Şifremi Unuttum
Hemen Üye Ol
Merak ettiklerini sor!
Diğer kullanıcılarla mesajlaş!
Sana özel kampanyalardan faydalan!
Ad Soyad E-posta Şifre
Üyelik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.
Şifre Hatırlatma
Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.
E-posta

Ametist Taşı

Ametist Taşı

Spa Taşı

Ülkemizde ve Dünyada "spa taşları" olarak bilinen ve aslında volkanik obsidyen taşı olan siyah bir silisyumdur. Volkanik camı olarak da bilinir. Obsidyen Taşı antik dönemden bu yana ağrıları almak ve hastalıkları azaltmak amacı ile kullanılmıştır. Çoğu kişi ilkel ve işe yaramaz olarak söyleyebilmektedir peki tüm Dünya üzerinde milyonlarca insanın kullandığı spa taşları neden hala kullanılıyor?

 
Spa taşları "Obsidyen Taşı" Nasıl Kullanılır?
 
Taşlarınız işlenmiş yada işlenmemiş ham bir halde olabilir bunun pek bir önemi bulunmamaktadır. İşlenmiş olması sadece şekil vermek amaçlıdır. Taşın kullanımında mevsime göre hareket edilir. Yaz döneminde ise buzdolabınızda soğutularak, Kış döneminde ise sıcak suda yada bir ısıtıcı kullanarak ısıtılır ve ağrıyan bölgenin üzerinde 5 yada 10 dakika gibi bir süre bekletilir. Bu işlem bir kaç defa tekrarlanabilir. Taşı ağrıyan bölgenizde hafifçe gezdirebilirsiniz bir sakıncası olmaz. Bir taş ile 1 seans yapmalısınız. Bir kaç seans için bir kaç taşınız olmalı ve 10 dakika kullanılan taş tuzlu suya konmalı ve tekrar kullanmadan önce tuzlu suyun içerisinde en az bir saat bekletilmelidir. Bu işlemin amacı bedeninizden çekilen enerjinin taştan temizlenmesidir.
 
 
Spa salonlarında bu işlem 12 veya 14 taş ile aynı anda yapılmaktadır. 10 Dakikalık seansları vardır. Pek çok kişi bu işleme spa masajı da diyebilmektedir. Bize bu konuda pek çok soru gelmekte ve Spa taşlarının fiyatlarını merak etmekte ve nereden satın alabilirim yada nerede satılır veya satın almak istiyorum gibi değişik bilgiler talep edilmekteydi. Bu konuda sizleri bilgilendirmek istedik. Pek yakında sitemiz üzerinden spa taşları satın alabileceksiniz.

Yorumlar

Benzer Makaleler Tüm Makaleler